Windows RT 8.1: problem z baterią banalnie prosty do rozwiązania

Jeżeli masz problem z szybko wyładowującą się baterią po instalacji Windows RT 8.1 Preview, możesz łatwo się go pozbyć.

surface RT

surface RT

Kilka tygodni temu światło dzienne ujrzała wersja poglądowa systemu Windows 8.1 i Windows RT 8.1. Oczywiście, co nie jest niczym dziwnym na tym etapie prac, sprawiają one różne problemy. W przypadku drugiego z nich chodzi m.in. o szybko wyczerpującą się baterię, na co skarżyła się część osób korzystających z testowej aktualizacji:

"Od kiedy zainstalowałem Windows RT 8.1 Preview zauważyłem bardzo szybkie wyczerpywanie się baterii w trybie uśpienia Connected Standby. Traciłem 2-3% w ciągu każdej godziny uśpienia Windows RT, co oznacza, że w ciągu dnia straciłem 30% pojemności baterii w czasie, gdy przecież nie był używany"

Jak się właśnie jednak dowiadujemy, problem ten można w bardzo łatwy sposób usunąć:

"Błąd, który powoduje ten problem występuje, gdy łączność Bluetooth jest wyłączona w ustawieniach PC" - czytamy m.in. w wydanym oświadczeniu Microsoftu.

Oznacza to więc, że jeżeli również zauważyliście szybkie wyczerpywanie się baterii w trybie uśpienia, powinniście włączyć w tablecie Surface RT Bluetooth. Oczywiście należy mieć też nadzieję, że wraz z finalną wersją systemu błąd ten zostanie usunięty.