Windows RT doczeka się Menu Start

Użytkownicy tabletów pracujących pod kontrolą systemu Windows RT otrzymają aktualizację Windows 8.1 RT Update 3, która wniesie ze sobą prawdopodobnie Menu Start.

"Windows 8.1 RT Update 3" dla systemu Windows RT zostanie udostępniony we wrześniu. Dział FAQ poświęcony systemowi Windows 10, a konkretnie wątek dotyczący systemu Windows RT, został właśnie uaktualniony, dzięki czemu możemy zapoznać się z pierwszymi oficjalnymi informacjami dotyczącymi tej aktualizacji:

"We wrześniu 2015 roku udostępnimy aktualizację, która poprawi menu Start i ekran blokady."

Na uwagę zasługuje tutaj słowo "poprawi", które wprowadza pewien zamęt. Windows RT nie posiada bowiem przecież menu Start. Wydaje się, że osoba, która dokonywała tego wpisu po prostu się pomyliła.

DirectUI

Z pojawiających się do tej pory spekulacji na temat Windows 8.1 RT Update 3 wynika, że aktualizacja nie zaoferuje jednak Menu Start z Windows 10 RTM, lecz DirectUI Start Menu, które pojawiło się we wczesnych kompilacjach Windows 10 Technical Preview.

Ostatnia aktualizacja

Na koniec warto przypomnieć, że Windows RT nie został objęty darmowym procesem aktualizacji do Windows 10. Wspomniana aktualizacja będzie prawdopodobnie ostatnią jakiej doczekają się użytkownicy tej "wymierającej" platformy.