Windows Server 2012 R2 Preview udostępniony. Zobacz, co oferuje przycisk Start w Windows 8.1

Microsoft udostępnił system Windows Server 2012 R2 Preview. Dzięki niemu możemy przekonać się, jak będzie wyglądała funkcjonalność przywróconego do łask przycisku Start.

Już wkrótce podczas konferencji Build Microsoft zaprezentuje i udostępni Windows 8.1 w wersji Preview. Co interesujące, subskrybenci programów TechNet i MSDN otrzymali już wczoraj możliwość pobierania sytemu Windows Server 2012 R2 Preview, który pozwala na zapoznanie się z rozwiązaniami wprowadzanymi wraz z aktualizacją "ósemki".

Chodzi tutaj przede wszystkim o przycisk Start (a w zasadzie kryjącym się za nim Menu Start), czyli jeden z elementów, którego brak był ogromnym rozczarowaniem dla sporej części użytkowników Windows 8, i który ma być przywrócony wraz z Windows 8.1. Dzięki udostępnionym przez jednego z deweloperów zrzutom ekranu z nowej serwerowej wersji "okienek" możemy przekonać się, że wrócił on na swoje miejsce (lewy dolny róg):

Windows Server 2012 R2

Windows Server 2012 R2

oraz zapoznać się z jego nowymi funkcjami:

Windows Server 2012 R2

Windows Server 2012 R2

Jak widać, pozwala on na skorzystanie z wzbogaconego menu kontekstowego, które podzielone zostało na trzy sekcje oferując m.in. funkcję wyszukiwania oraz wyłączania komputera.

Pobierz: Windows Server 2012 R2 Preview (wygaśnie 15 stycznia 2014 roku).