Windows Server 2012 można zamówić w Senetic.

Microsoft właśnie wprowadził do sprzedaży swoją najnowszą wersję oprogramowania biznesowego - Windows Server 2012. Wydarzenie to jest jednym z ważniejszych premier w tym roku. System poprzez nowe funkcje stanowi wsparcie Cloud computingu oraz wirtualizacji.

senetic_logo

senetic_logo

Nowa odsłona aplikacji podąża za najnowszymi trendami teleinformatyki, koncentrując się na funkcjonalnościach związanych z wirtualizacją i budowaniem chmur prywatnych. Już dziś korzystając z naszej strony internetowej można zapoznać się z najnowszym "dzieckiem" Microsoftu - informuje Rafael Białożyt Software Business Manager Senetic.

Do działania nowej wersji systemu niepotrzebne są wygórowane wymagania sprzętowe co z pewnością ucieszy wielu administratorów IT. System posiada architekturę x64, procesor 1,4GHz, RAM 512MB i potrzebuje 32GB wolnego miejsca na dysku sieciowym. Dzięki temu Windows Server 2012 staje się atrakcyjną propozycją dla szerokiego spektrum klientów - począwszy od małych, kilkuosobowych firm, kończąc na międzynarodowych korporacjach.

Dość istotne zmiany dotyczą sposobów sprzedawania licencji na nowy system w stosunku do jego poprzednika. Zamiast 12 edycji systemu, jak miało to miejsce w wersji MS Windows Server 2008, Microsoft oferuje obecnie 4 warianty licencji: Datacenter, Standard, Essentials i Foundation. Zakupu licencji CAL wymagają warianty Datacenter i Standard dla wszystkich stanowisk lub urządzeń nawiązujących połączenie z serwerem. Natomiast wersje Essentials i Foundation zakupu takiej licencji nie wymagają, ponieważ posiadają wbudowane konta dla użytkowników. Identyczną funkcjonalność oferują edycje Standard oraz Datacenter, jednak istnieje różnica pomiędzy nimi polegająca na liczbie wirtualnych systemów, które można uruchomić w ramach posiadanej licencji.

- Nasi eksperci pomogą w odpowiedzi na pytanie "Która edycja jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy", gdyż nie dla każdego jest to oczywiste. Warto wiedzieć, że przy podejmowaniu decyzji o zakupie oprogramowania serwerowego musimy określić liczbę wirtualnych instancji, które chcemy uruchomić w firmie. Dla scenariuszy, w których wymagana jest duża ilość wirtualnych systemów najlepszym rozwiązaniem będzie zakup edycji Datacenter, która posiada nieograniczone prawo wirtualizacji. Jeśli firma nie ma w planach złożonej wirtualizacji, to w zupełności wystarczy edycja Standard. - informuje Dominik Podgórski, Microsoft Product Manager Senetic.

Koszty w licencjonowaniu OPEN Windows Server 2012 kształtują się następująco: licencja serwerowa w wersjach Standard oraz Datacenter kosztuje odpowiednio 821,47 EURO netto oraz 4477,34 EURO netto. Ceny na licencje dostępowe (Windows Server CAL 2012 oraz Windows Remote Desktop Services CAL 2012) nie uległy zmianie w porównaniu do poprzedniej wersji systemu Windows Server 2008.

Więcej informacji na temat zamówień i cen Windows Server 2012 można znaleźć pod adresem internetowym: http://www.senetic.pl/promo/windows-server-2012/.

Edycje Windows Server 2012

Edycja Opis Sposób licencjonowania
Datacenter Umożliwia nieograniczoną wirtualizację oraz pełną funkcjonalność. Procesor* + CAL
Standard Dwie wirtualne instancje w ramach jednej licencji. Posiada pełną funkcjonalność Procesor* + CAL
Essentials Ograniczona funkcjonalność, brak wirtualizacji Licencja na serwerLimit użytkowników 25
Foundation Ograniczona funkcjonalność, brak wirtualizacji Licencja na serwerlimit użytkowników 15
*Jedna licencja pokrywa dwa procesory fizyczne