Windows Server 2012: premiera 4 września. Będą "niesamowite nagrody"!

Microsoft poinformował, że system Windows Server 2012 osiągnął status RTM. Jego premiera została zapowiedziana na 4 września.

System Windows Server 2012 to najnowsza platforma serwerowa Microsoftu, która wedle jego słów pomoże klientom indywidualnym i organizacjom "czerpać korzyści ze zjawiska, które nazywamy erą chmurowego OS" (o co w tym chodzi dowiedzie się z z artykułu "Microsoft zapowiada erę chmurowego OS").

System w wersji RTM (Release to Manufacturing) trafił już do partnerów sprzętowych i programowych Microsoftu; wkrótce otrzymają go również osoby korzystające z programów licencjonowania grupowego. Publiczna premiera oprogramowania ma się natomiast pojawić 4 września, czyli grubo ponad miesiąc przed systemem Windows 8.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Co interesujące, w dniu premiery Microsoft zamierza uruchomić prezentację online (będzie ona dostępna pod tym adresem), na której szefowie firmy wraz z inżynierami i partnerami przybliżą osobom zainteresowanym nowym systemem jego możliwości. Aby uatrakcyjnić to wydarzenia uczestnicy będą mogli w jego trakcie zbierać punkty i liczyć na "niesamowite nagrody" (darmowe licencje?).

Warto na koniec dodać, że Windows Server 2012 dostępny będzie w czterech wersjach:

- Datacenter (4809 USD)

- Standard (882 USD)

- Essentials (425 USD)

- Foundation

Ostatnia z nich dostępna będzie wyłącznie za pośrednictwem partnerów OEM.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: