Windows Store: 20 tys. aplikacji, w tym 18 tys. darmowych

Sklep Windows Store pokonał kolejną barierę: oferuje obecnie do dyspozycji użytkowników systemu Windows 8 ponad 20 tysięcy aplikacji.

Microsoft nie opublikował żadnych świeżych danych dotyczących sklepu Windows Store. Niedociągnięcie to skorygował jednak serwis WinAppUpdate, który poinformował na Twitterze, że globalnie użytkownicy platform Windows 8 i Windows RT mogli przebierać 22 listopada w ponad 20 tysiącach aplikacji spośród których ok. 18 tysięcy było darmowych.

Warto tutaj jednak wyraźnie zaznaczyć, że o ile wspomniana liczba odnosi się do globalnej oferty Windows Store, o tyle użytkownicy z różnych krajów mają do dyspozycji różne ilości aplikacji. Dla przykładu w przypadku mieszkańców Wielkiej Brytanii możemy mówić o puli blisko 11 tysięcy aplikacji.

Grubo ponad 30 tysięcy do końca roku?

Dokładnie 5 listopada w sklepie Windows Store było 12 895 aplikacji. 17 dni później ich liczba wzrosła o 7 715 do poziomu 20 610. Oznacza to więc, że codziennie przybywało ich 453. Jeżeli tendencja ta zostałaby utrzymana, pod koniec roku Microsoft powinien móc więc zaoferować znacznie ponad 30 tysięcy aplikacji.

O ile jednak liczba aplikacji w Windows Store faktycznie szybko rośnie, o tyle ciężko będzie Microsoftowi osiągnąć zapowiadany wcześniej cel: 100 tysięcy aplikacji do końca lutego przyszłego roku.