Windows Store ma już ponad 50 tys. aplikacji

Z najnowszych danych na temat sklepu Windows Store wynika, że oferuje on do dyspozycji użytkowników ponad 50 tysięcy aplikacji.


Zgodnie z najnowszymi danymi przedstawianymi przez serwis MetroStore Scanner sklep Windows Store osiągnął kolejny kamień milowy w swoim rozwoju: oferuje obecnie użytkownikom Windows 8 ponad 50 tysięcy aplikacji. To dobry wynik, choć trzeba tutaj zauważyć, że wśród nich brakuje tak kluczowych pozycji, jak oficjalny klient Facebooka, czy aplikacje pozwalające na dostęp do usług Google'a.

To o 50 tys. za mało...

Warto też przypomnieć, że na kilkanaście dni przed udostępnieniem systemu Windows 8 Keith Lorizio, wiceprezes Microsoftu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w USA, zapowiedział, iż do końca lutego tego roku sklep będzie oferował 100 tysięcy aplikacji. Jak widzimy, tych ambitnych założeń nie udało się zrealizować nawet w połowie.

Microsoft płaci deweloperom

Aby przyspieszyć zapełnianie "półek" Microsoft uruchomił więc 8 marca program "Keep The Cash". Pozwala on zainkasować deweloperom po 100 dolarów za każdą przygotowaną przez nich aplikację, która pomyślnie przejdzie proces weryfikacji (musi ona być m.in. "niepowtarzalna"). W ten sposób mogą oni zgromadzić na swoim koncie maksymalnie 2000 dolarów.