Windows Store szybko rośnie. Daleko mu jednak do spełnienia oczekiwań Microsoftu

Ilość aplikacji dostępnych w sklepie Windows Store szybko rośnie. Nie na tyle jednak szybko, aby osiągnąć zakładany przez Microsoft poziom.

Zgodnie z przedstawionymi kilka dni temu przez WinAppUpdate danymi, w sklepie Windows Store dostępnych było w sumie dokładnie 15 968 aplikacji. Mamy więc do czynienia z dynamicznym ich wzrostem, gdyż 8 dni wcześniej było ich o ok. 3 000 mniej.

Co interesujące, chińscy użytkownicy platformy Windows 8 mogli przebierać wśród 10 355 aplikacji, natomiast amerykańskich otrzymali do dyspozycji nieco mniejszą ich pulę - 9 343.

Ciężko będzie osiągnąć zakładany cel

Kiedy 26 października udostępniony został system Windows 8, Steven Sinofsky przekonywał, że platforma Windows Store oferuje większą liczbę aplikacji niż inne platformy podczas swojej premiery. Niestety nie zdradził wówczas ile ich faktycznie jest. Na szczęście z pomocą przyszedł wspomniany serwis WinAppUpdate, który podał, że mowa tutaj nieco ponad 9 tysiącach programów.

O ile jednak liczba aplikacji w Windows Store stale rośnie, o tyle wydaje się, że trudno będzie Microsoftowi osiągnąć cel, którym jest udostępnienie użytkownikom Windows 8 do końca lutego przyszłego roku 100 tysięcy aplikacji.

Jak sądzicie, czy Microsoft ma realną szansę osiągnąć swój cel?