Windows Vista SP1 - jest lista zmian!

Microsoft opublikował w swoim serwisie internetowym szczegółową listę modyfikacji i innowacji, które do systemu Windows Vista wprowadzi testowany obecnie pierwszy Service Pack. Koncern zapowiada, że jego najnowszy system po zainstalowaniu pierwszego zestawu łatek i dodatków będzie wydajniejszy, stabilniejszy i bezpieczniejszy - przedstawiciele firmy mówią, że Vista będzie nawet o 50% szybciej kopiowała dane, o 50% szybciej otwierała grafiki, sprawniej backupowała pliki, zużywała mniej energii, ułatwiała zarządzanie systemem i wyświetlała mniej denerwujących komunikatów systemu kontroli kont użytkownika... cóż, lista zmian jest długa. Na szczęście zapowiedzi te będziemy mogli zweryfikować już wkrótce, bo za kilka dni SP1 ma zostać udostępniony w publicznej wersji RC1. Dzięki temu z dodatkiem, który dotychczas dostępny był jedynie dla zarejestrowanych testerów, będą mogli zapoznać się wszyscy zainteresowani.

Service Pack 1 PL do pobrania!

Pojawiła się już ostateczna, oficjalna wersja pakietu SP1 PL do systemu Windows Vista. Jeśli chcesz ją zainstalować, skorzystaj z odsyłacza umieszczonego w tym materiale.

Dodatkowe informacje: ""Vista SP1 - czasem szybciej, czasem wolniej, niemal zawsze w tyle za XP".

17-stronicowy dokument, zatytułowany "Notable Changes in Windows Vista Service Pack 1 Release Candidate" (czyli "Znaczące zmiany w Windows Vista SP1 RC1") szczegółowo opisuje, co nowego znajdzie się w pierwszym SP1 dla Visty. Innowacje podzielono na kilka podstawowych kategorii - oto one:

Stabilność

Przedstawiciele koncernu z Redmond zapewniają, że SP1 rozwiązać ma większość problemów z niespodziewanymi zawieszeniami czy chwilowym blokowaniem się systemu Windows Vista (chodzi o błędy zgłaszane firmie przez użytkowników za pośrednictwem narzędzia Windows Error Reporting). Wiadomo już, że będą to m.in. problemy występujące podczas korzystania z aplikacji Windows Calendar, Windows Media Player, a także błędy związane z korzystaniem z niektórymi dołączonymi do systemu sterownikami do urządzeń.

Windows Vista SP1 - jest lista zmian!

Na stronie Microsoftu można już znaleźć szczegółowe informacje na temat SP1 dla Windows Vista

Na szczegółowej liście poprawek znalazły się także następujące usprawnienia:

@ poprawiona stabilność podczas odłączania wymiennych pamięci NTFS

@ poprawiona stabilność połączeń IPSec w protokole IPv6.

@ rozwiązany problem z nawiązywaniem połączeń bezprzewodowych typu ad-hoc

@ usprawniono proces nawiązywania połączeń peer-to-peer za pośrednictwem aplikacji Windows Meeting Space oraz Remote Assistance

@ poprawiony wbudowany do Visty system backupu plików (będzie teraz obsługiwał zaszyfrowane pliki EFS)

@ poprawione narzędzie SRT (Startup Repair Tool, element środowiska Windows Recovery Environment) - po zainstalowaniu SP1 będzie ono potrafiło rozwiązać więcej problemów z bootowaniem systemu.