Windows Vista SP1 - jest lista zmian!

Microsoft opublikował w swoim serwisie internetowym szczegółową listę modyfikacji i innowacji, które do systemu Windows Vista wprowadzi testowany obecnie pierwszy Service Pack. Koncern zapowiada, że jego najnowszy system po zainstalowaniu pierwszego zestawu łatek i dodatków będzie wydajniejszy, stabilniejszy i bezpieczniejszy - przedstawiciele firmy mówią, że Vista będzie nawet o 50% szybciej kopiowała dane, o 50% szybciej otwierała grafiki, sprawniej backupowała pliki, zużywała mniej energii, ułatwiała zarządzanie systemem i wyświetlała mniej denerwujących komunikatów systemu kontroli kont użytkownika... cóż, lista zmian jest długa. Na szczęście zapowiedzi te będziemy mogli zweryfikować już wkrótce, bo za kilka dni SP1 ma zostać udostępniony w publicznej wersji RC1. Dzięki temu z dodatkiem, który dotychczas dostępny był jedynie dla zarejestrowanych testerów, będą mogli zapoznać się wszyscy zainteresowani.

Service Pack 1 PL do pobrania!

Pojawiła się już ostateczna, oficjalna wersja pakietu SP1 PL do systemu Windows Vista. Jeśli chcesz ją zainstalować, skorzystaj z odsyłacza umieszczonego w tym materiale.

Dodatkowe informacje: ""Vista SP1 - czasem szybciej, czasem wolniej, niemal zawsze w tyle za XP".

17-stronicowy dokument, zatytułowany "Notable Changes in Windows Vista Service Pack 1 Release Candidate" (czyli "Znaczące zmiany w Windows Vista SP1 RC1") szczegółowo opisuje, co nowego znajdzie się w pierwszym SP1 dla Visty. Innowacje podzielono na kilka podstawowych kategorii - oto one:

Stabilność

Przedstawiciele koncernu z Redmond zapewniają, że SP1 rozwiązać ma większość problemów z niespodziewanymi zawieszeniami czy chwilowym blokowaniem się systemu Windows Vista (chodzi o błędy zgłaszane firmie przez użytkowników za pośrednictwem narzędzia Windows Error Reporting). Wiadomo już, że będą to m.in. problemy występujące podczas korzystania z aplikacji Windows Calendar, Windows Media Player, a także błędy związane z korzystaniem z niektórymi dołączonymi do systemu sterownikami do urządzeń.

Na stronie Microsoftu można już znaleźć szczegółowe informacje na temat SP1 dla Windows Vista

Na stronie Microsoftu można już znaleźć szczegółowe informacje na temat SP1 dla Windows Vista

Na szczegółowej liście poprawek znalazły się także następujące usprawnienia:

@ poprawiona stabilność podczas odłączania wymiennych pamięci NTFS

@ poprawiona stabilność połączeń IPSec w protokole IPv6.

@ rozwiązany problem z nawiązywaniem połączeń bezprzewodowych typu ad-hoc

@ usprawniono proces nawiązywania połączeń peer-to-peer za pośrednictwem aplikacji Windows Meeting Space oraz Remote Assistance

@ poprawiony wbudowany do Visty system backupu plików (będzie teraz obsługiwał zaszyfrowane pliki EFS)

@ poprawione narzędzie SRT (Startup Repair Tool, element środowiska Windows Recovery Environment) - po zainstalowaniu SP1 będzie ono potrafiło rozwiązać więcej problemów z bootowaniem systemu.