Windows Vista - coraz więcej programów antywirusowych

Producenci oprogramowania coraz bardziej gorączkowo przygotowują się do premiery nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft. Również autorzy aplikacji Trend Micro OfficeScan oraz Trend Micro PC-cillin Internet Security poinformowali o pracach nad nowymi wersjami przeznaczonymi dla Visty. Wydania beta są już kompatybilne.

Przypomnijmy, że Vista posiada wbudowany moduł przeciwko zagrożeniom typu spyware i adware, zaporę sieciową, jednak podobnie jak Windows 2000, XP czy 2003 wymaga instalacji zewnętrznego programu antywirusowego, który będzie na bieżąco kontrolował stan zagrożenia ze strony wirusów.

Niedawno pisaliśmy o prognozach eksperta z firmy Kaspersky Lab, który przewiduje, że znaczna część wirusów napisanych z myślą o Windows XP będzie działać również w Viście. Alexander Gostev sądzi także, że niezbyt skuteczny okaże się system ochrony kernela systemu - PatchGuard. Jego zdaniem, będzie to pierwszy element zabezpieczeń Visty, który zostanie "rozpracowany" przez twórców wirusów. "Już teraz podejmowane są takie próby i widać pierwsze efekty"- mówi przedstawiciel Kaspersky Lab. Czytaj więcej w materiale Vista rajem dla wirusów z XP?


Zobacz również