Windows Vista do pobrania

Microsoft umożliwi klientom kupno swojego najnowszego systemu operacyjnego nie tylko w wersjach pudełkowych czy w formie preinstalowanego dodatku do nowych komputerów, ale również jako plik do pobrania ze swojej strony internetowej. Żadna z poprzedzających Vistę edycji "okien" nie była dystrybuowana w ten sposób.

Akcja ta skierowana jest głównie do tych użytkowników, którzy w posiadanie Visty chcą wejść bez konieczności zakupu nowego peceta. W początkowym okresie następcę Windows XP będą w ten sposób mogli kupować jedynie mieszkańcy Ameryki Północnej. Inicjatywa ta obejmie również najnowsze wydanie pakietu aplikacji biurowych Office 2007. Oficjalna premiera nowych wersji Office'a i Visty wyznaczona została na 30 stycznia br.

To kolejna nowinka w modelu licencyjnym giganta z Redmond. Kilka dni temu informowaliśmy, iż Microsoft przygotowuje dla użytkowników promocję, w ramach której każdy nabywca wydania Vista Ultimate będzie mógł kupić dwie dodatkowe edycje Vista Home Premium po niższej cenie (użytkownik musiałby zakupić pudełkowe wydanie Visty Ultimate, kosztujące ok. 399 USD, dzięki czemu mógłby nabyć dwie dodatkowe kopie wydania Vista Home Premium w cenie pomiędzy 50 a 99 USD).

Strona producenta

Aktualizacja: 23 stycznia 2007 12:40

Polska wersja Widows Vista dostępna jest już do pobrania z witryn Microsoftu. Koncern udostępnił ją subsbrybentom MSDN i TechNetu.

Użytkownicy mogą pobrać obrazy płyt wersji dla platform x86 i x64.