Windows Vista - technologiczna premiera w Polsce

W trakcie tegorocznej edycji konferencji Microsoft Technology Summit, jaka zorganizowana zostanie w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, swoją technologiczną premierę mieć będzie najnowszy system Microsoftu - Windows Vista - oraz pakiet biurowy Office 2007.

Konferencja Microsoft Technology Summit to największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja poświęcona technologiom koncernu z Redmond. Skierowana jest przede wszystkim do specjalistów branży IT, programistów i kadry zarządzającej, toteż udział w niej jest płatny. Pierwsza edycja MTS odbyła się w 2005 r. i przyciągnęła 2200 uczestników, którzy wzięli udział w 62 sesjach technicznych.

W tym roku organizatorzy spodziewają się 2500 gości, dla których przewidziane jest 6 ścieżek tematycznych i ponad 60 sesji. Do ich dyspozycji oddane zostanie także laboratorium z ponad 70 komputerami, sieć bezprzewodowa i salon multimedialny Windows Media Center. Najważniejszym wydarzeniem MTS będzie oczywiście technologiczna premiera systemu operacyjnego Windows Vista, który ma zostać oficjalne wprowadzony do sprzedaży na początku 2007 r.

Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się 24-25 października, ruszyła już jednak rejestracja chętnych do udziału w imprezie. Rejestracja potrwa do 15 września i będzie przebiegać w trzech turach, różniących się wysokością opłat:

- 20 czerwca - 20 lipca: 400 zł oraz kupon o wartości 50 zł na dowolną książkę wydaną przez Microsoft Press

- 21 lipca - 31 sierpnia: 500 zł

- 1- 15 września: 1200 zł.

Więcej informacji: Microsoft Technology Summit.