Windows Vista za 299 zł

Polski oddział Microsoftu zainicjował nową kampanię, której celem jest przekonanie użytkowników pirackich kopii Windows do "przesiadki" na legalny system. W ramach akcji "Legalny Windows" koncern zaoferował polskim użytkownikom możliwość kupienia podstawowej wersji systemu Windows Vista za 299 zł.

Microsoft uruchomił specjalny serwis internetowy -http://www.legalnywindows.pl - w którym przekonuje użytkowników o korzyściach wynikających z używania legalnego oprogramowania oraz tłumaczy, w jaki sposób piractwo przeszkadza w codziennym życiu (ilustrują to m.in. filmy z cyklu... "Przygody pirata Wyczesława").

Windows Vista w wersji Home Basic kosztuje teraz 299 zł (czyli o kilkadziesiąt zł mniej niż do niedawna). Za 30 zł więcej można kupić wydanie Home Premium, zaś za ok. 600 zł - wydanie Ultimate (ceny dotyczą wersji OEM i mogą się minimalnie różnić, w zależności od dystrybutora). Przedstawiciele Microsoftu zastrzegają, że nie są to ceny promocyjne - to po prostu nowy cennik produktów koncernu na polskim rynku.

Windows Vista za 299 zł

Strona akcji Legalny Windows

Koncern wykorzystuje również witrynę LegalnyWindows.pl do promowanie akcji Identyfikacji Produktu Microsoft - umożliwia ona użytkownikom, którzy nieświadomie kupili piracką kopię Windows, bezpłatne zamienienie jej na legalny system (niezbędne jest do tego m.in. dostarczenie nośnika z piracką kopią oraz kopii dowodu zakupu - paragonu lub faktury).

Szczegółowe informacje na temat akcji Legalny Windows oraz Identyfikacji Produktu Microsoft znaleźć można na stronie www.legalnywindows.pl.