Windows XP: Google Chrome będzie wspierany dłużej

Firma Google przedłużyła wsparcie dla przeglądarki Chrome wykorzystywanej przez użytkowników XP.

8 kwietnia 2014 roku Microsoft przestał wspierać swój najpopularniejszy w historii system, czyli Windows XP. Znacznie wcześniej rozpoczął jednak kampanię mającą na celu przekonanie jego użytkowników do przeprowadzenia upgrade'u do Windows 8. Taka propozycja, co raczej nikogo nie dziwi, nie spotkała się z szerokim poparciem. Decydujący się na aktualizację wybierali bowiem przede wszystkim Windows 7.

Google Chrome

Wraz ze wspomnianą kampanią swoje stanowisko zaprezentowała także część firm dostarczających oprogramowanie antywirusowe, czy przeglądarki. Zadeklarowały, że będą w dalszym ciągu oferowały wsparcie dla swoich produktów pracujących w środowisku Windows XP.

Wśród wspomnianych firm znalazło się również Google, które zapowiedziało, że użytkownicy korzystający z przeglądarki Chrome będą mogli do kwietnia 2015 roku liczyć na jej regularną aktualizację oraz poprawki bezpieczeństwa. Dzisiaj jednak internetowy gigant poinformował na blogu, że przedłuży wsparcie do końca 2015 roku.

Dlaczego? To wydaje się oczywiste: pomimo nagonki ze strony Microsoftu Windows XP wciąż jest drugim najpopularniejszym systemem.