Windows XP: Microsoft załata krytyczne luki

Nadchodząca paczka aktualizacyjna Patch Tuesday załata krytyczne luki w systemach Windows począwszy od XP, a skończywszy na Windows 8.1.

W nadchodzącej comiesięcznej paczce aktualizacyjnej Patch Tuesday Microsoft zamieścił pięć biuletynów bezpieczeństwa. Co ważne, cztery z nich przeznaczone są również dla systemów Windows XP Service Pack 3 i Windows XP Professional x64 Edition Service Pack 2. Dwa oznaczone zostały jako "krytyczne", natomiast pozostałe dwa jako "ważne".

Dostarczając jutro wspomniane biuletyny Microsoft załata m.in. krytyczne luki w przeglądarkach internetowych Internet Explorer 6, 7 i 8. Pozwalały one atakującemu dostać się na nasz komputer i zainicjować wykonanie uruchomienie szkodliwego kodu.

Zobacz również:

  • Jeszcze więcej łatek od Microsoftu! Edge z nowym cyklem wydawniczym
  • Windows 11: jak już teraz mieć Google Play Store?

Windows XP - musisz "załatać"

Nadchodzący Patch Tuesday to przedostatnia paczka aktualizacyjna, z której będą mogli skorzystać właściciele Windows XP. Microsoft planuje bowiem zakończyć jego wsparcie 9 kwietnia, natomiast ostatnia paczka Patch Tuesday powinna pojawić się dzień wcześniej (może tak jednak być, że nie znajdzie się w niej nic dla XP).

Amerykańska firma od miesięcy robi wszystko, aby przekonać użytkowników "staruszka" do migracji na system Windows 8.1. Dane Net Applications potwierdzają jednak, że poniosła tutaj ogromną porażkę: Windows XP zainstalowany jest jeszcze na ok. 29% komputerów.