Windows XP - lepiej pospiesz się z zakupem

Najbliższe tygodnie to dla wielu użytkowników ostatnia szansa na zakup Windows XP.

Do premiery najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu - Windows 7 - pozostało zaledwie kilka dni. Następca Visty trafi do sklepów już 22 października. Tymczasem największą popularnością nadal cieszy się poprzednik Visty, Windows XP. XP jest też najczęściej nielegalnie kopiowanym systemem operacyjnym na świecie.

Po premierze Windows 7 zakup legalnego Windows XP może okazać się utrudniony - w sklepach pozostało niewiele kopii oprogramowania. Użytkownik wersji nielicencjonowanej, który z różnych powodów nie zamierza przesiadać się na nowsze Windows (np. nie chce Visty, a "siódemka" jest dla niego za droga lub nie zamierza on inwestować w komputer, który sprosta wyższym wymaganiom nowego OS-u) powinien pomyśleć o legalizacji systemu XP.

Microsoft ostrzega bowiem: "Użytkownicy, którzy nie zarejestrowali swojego systemu lub ich proces rejestracji zakończył się niepowodzeniem, muszą się spodziewać zresetowania pulpitu do czarnego ekranu. Ekran ten będzie się pojawiał co 60 minut do momentu zainstalowania legalnej wersji oprogramowania Microsoft."

Windows XP Home jest dostępny w sklepach w cenie 349 zł - jest to najniższa kwota, jaką należy wyłożyć za system operacyjny Microsoftu. Wsparcie techniczne Windows XP będzie kontynuowane przez producenta do kwietnia 2014 r.

Zalecane wymagania sprzętowe Windows XP:

- Procesor Pentium/AMD 300 MHz lub szybszy

- 128 MB Pamięci RAM lub więcej

- 2 GB wolnego miejsca lub więcej na dysku.

Więcej informacji: Microsoft