Windows XP ma już "tylko" 405 milionów użytkowników

Zgodnie z przeprowadzonymi przez Microsoft analizami do Windows XP należy już "tylko" 27 procent rynku. Wynik ten jest znacznie bardziej optymistyczny od wyników prezentowanych przez firmy analityczne...

Microsoft wprowadzając na rynek system Windows XP w najśmielszych snach nie przypuszczał chyba, że po wielu latach będzie musiał z nim walczyć. Pomimo licznych kampanii i wypowiedzi ekspertów ostrzegających użytkowników przed czyhającym na nich niebezpieczeństwem związanym z zakończeniem wsparcia technicznego do "staruszka", wedle szacunków firm analitycznych, należy jednak jeszcze 33 procent rynku.

Według Microsoftu jest lepiej

Gigant z Redmond przekonuje jednak, że jego działania odniosły w końcu oczekiwany skutek, zaś wspomniane wcześniej statystyki są zawyżone. Wedle jego analizy do Windows XP należy bowiem obecnie "zaledwie" 27 procent rynku, co według Paula Thurrotta, znanego obserwatora Microsoftu, oznacza, że z systemu tego korzysta jeszcze 405 milionów użytkowników.

Zobacz również:

  • Aktualizacje Windows będą tracić ważność. Co to oznacza?
  • Czy pójdzie mi Windows 11 - wymagania i lista kompatybilnego sprzętu
  • Microsoft chce zmodernizować system Windows 10, ale po co?

Cel - 13 procent do kwietnia 2014 r.

Na koniec warto dodać, że na niedawnym wewnętrznym spotkaniu pracowników Microsoftu zapowiedziano, iż do 8 kwietnia przyszłego roku (wtedy zakończy się wsparcie) do Windows XP należeć będzie 13 procent rynku.