Windows XP nie będzie wspierany przez następne wydanie Photoshopa

Photoshop CS6 będzie ostatnią wersją tego popularnego programu Adobe, która zaoferuje wsparcie dla systemu Windows XP - czytamy na blogu Photoshop.com Blog.


Zespół odpowiedzialny za znany nam wszystkim program Photoshop poinformował, że jego ostatnia wersja - CS6 - będzie również ostatnią wersją, która zaoferuje wsparcie dla systemu Windows XP. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie możemy znaleźć w zamieszczonym na Photoshop.com Blog wpisie:

"Photoshop CS6 zademonstrował, że opieranie się na nowoczesnym systemie operacyjnym, kartach graficznych i GPU oraz nowoczesnych sterownikach graficznych może prowadzić do znacznych ulepszeń w 3D, Blur Gallery i Lighting Effect, czyli funkcjach, które nie są dostępne dla użytkowników systemu Windows XP. Mamy nadzieję, że udostępnienie tej informacji wcześniej pomoże wam zrozumieć naszą decyzję związaną z wspieraniem systemu operacyjnego oraz pokaże, gdzie jesteśmy, jeżeli chodzi o przyszłe wydania Photoshopa. Zachęcamy wszystkich klientów, którzy korzystają obecnie z Windows XP, aby rozpoczęli już planowanie migracji, dzięki czemu będą mogli w pełni korzystać z przyszłych innowacji Photoshopa, gdy tylko będą dostępne"

Windows XP

Warto przypomnieć, że system Windows XP obchodził niedawno swoje jedenaste urodziny. Jeżeli chcecie przypomnieć sobie jego historię, zachęcam do przeczytania artykułu "Windows XP: historia systemu, który nie chce "umrzeć"".

Windows XP wciąż popularny

W Polsce (wg ostatnich danych Gemius Ranking za okres 03.09.2012 - 09.09.2012) do systemu Windows XP należy jeszcze ponad 40% rynku. Niedawno "staruszek" ten został jednak zastąpiony na pozycji lidera przez swojego młodszego "kolegę" - Windows 7.