Windows XP prawie jak Vista

Windows Desktop Search

Dodatek do systemu operacyjnego, który pozwala na precyzyjne i szybkie wyszukiwanie najróżniejszych zasobów takich jak dokumenty, multimedia lub innych informacji przechowywanych na dyskach komputera. Po zainstalowaniu programu na pasku zadań pojawi się okno wyszukiwarki. Tutaj możesz wpisać dowolną frazę, a WDM przeszuka zasoby. Operacja jest dużo szybsza dzięki indeksowaniu najważniejszych dokumentów i bardziej precyzyjna, bo umożliwia np. wyszukiwanie frazy w dokumentach tekstowych.

Zaletą narzędzia jest niewielkie obciążenie procesora (co jakiś czas należy aktualizować indeks) i tylko pierwsze uruchomienie programu stanowi kłopot, bo trudno pracować z innymi aplikacjami, gdy WDM "zarzyna" dyski w trakcie tworzenia wspomnianego indeksu. Później następuje tylko jego aktualizacja, co jest niezauważalne na komputerach klasy Pentium IV i szybszych. Odpowiednikiem i godnym konkurentem tego narzędzia jest Google Desktop Search.

Pobierz plik

Vista Drives

Jedną z przydatnych funkcji nowego systemu operacyjnego Microsoftu - Visty - jest pasek w oknie Mój Komputer pokazujący ilość wolnego i zajętego miejsca na konkretnym dysku twardym. Jeśli chciałbyś cieszyć się tym dodatkiem wystarczy, że zainstalujesz specjalny program Vista Drives, aby móc na bieżąco śledzić wolną pamięć.

Ktoś może zapytać po co komu taki gadżet? Pytanie to jest nie na miejscu, bo w końcu w dowolnym systemie z rodziny Windows (nawet w "staruszku 95") możesz mieć kawałek Visty. Innym argumentem jest zmieniający się kolor paska w zależności od zajętego obszaru - przy wykorzystaniu powyżej 80% pojemności kolor przybierze barwę czerwoną alarmując użytkownika o konieczności zrobienia porządków.

Pobierz plik