Windows XP przedłużony dla władz UK i Holandii

Na początku kwietnia rząd Wielkiej Brytanii dogadał się z Microsoftem co do kontynuowania wsparcia Windows XP na należących do władzy komputerach. To samo zrobił teraz także rząd Holandii.

W przypadku Wielkiej Brytanii roczne przedłużenie wsparcia dla systemu kosztowało 5,6 milionów funtów. W kwocie tej zawierało się wsparcie nie tylko dla samego XP-ka, ale również pakietu Office 2003 oraz Exchange 2003. Planowane przejście na inny system Microsoftu to kwiecień 2015. W przypadku rządu Holandii kwota kontraktu nie jest znana, wiadomo tylko, że opiewa na miliony Euro.

Windows XP przedłużony dla władz UK i Holandii

Aktualnie rząd tego kraju używa ok. 40 tysięcy komputerów z Windows XP, jednak planuje szybszą modernizację niż UK - migracja na nowy system ma nastąpić najpóźniej do stycznia 2015. Co ciekawe, największe powodzenie Windows XP ma w krajach południowo-wschodniej Azji, jednak jak na razie nie ma żadnych doniesień o tamtejszych rządach zainteresowanych podpisaniem umowy z Microsoftem. A na koniec przypominamy, że dla przeciętnego użytkownika wsparcie dla XP kończy się dokładnie jutro. Koniec pewnej epoki nadszedł.

Zobacz również:

  • Windows 11: łatka dla procesorów Ryzen już gotowa
  • A jednak nie koniec - 3 nowe problemy z drukarkami na Windows 11
  • Windows 11: jak usunąć przycisk widgetów? [PORADNIK]