Windows XP - skorzystaj z darmowego narzędzia do transferu danych

Microsoft zapowiedział, że udostępni narzędzie PCmover Express for Windows XP pozwalające na transfer danych z systemu XP na komputer wyposażony w nowszą wersję "okienek" (nie dotyczy Windows Vista).

Już za niespełna ponad miesiąc Microsoft przestanie wspierać system Windows XP. Jeżeli jesteś jedną z osób, które zamierzają przesiąść się np. na Windows 8.1, lecz obawiają się o swoje dane, amerykańska firma przygotowuje dla Ciebie pewne interesujące rozwiązanie. Nazywa się ono PCmover Express for Windows XP i zostało opracowane przez firmę Laplink. Na mocy porozumienia z Microsoftem użytkownicy Windows XP będą mogli z niego skorzystać za darmo.

PCmover Express for Windows XP oferuje wsparcie nie tylko dla wspomnianego systemu Windows 8.1, ale również Windows 8 i Windows 7. Dzięki niemu w prosty sposób użytkownik "staruszka" będzie mógł przetransportować swoje treści (pliki, muzyka, filmy, e-maile, profile użytkowników) na komputer pracujący pod kontrolą któregoś z wymienionych OS-ów.

Wedle zapewnień Microsoftu narzędzie PCmover Express for Windows XP zostanie udostępnione jeszcze w tym tygodniu. Początkowo oferowane ono będzie jedynie w języku angielskim. Później dojdą kolejne, lecz niestety nie będzie wśród nich polskiego.

Co z aplikacjami?

Na koniec warto dodać, że użytkownicy XP, którzy chcieliby dodatkowo mieć możliwość przetransportowania aplikacji, mogą skorzystać w promocyjnej cenie z narzędzia PCmover Professional.

PCmover Express for Windows XP zostanie udostępniony za pośrednictwem strony WindowsXP.com