Windows XP: specjaliści IT stawiają na migrację do Windows 7. Zobacz dlaczego

Zdecydowana większość specjalistów IT planuje migrację z Windows XP do Windows 7 - wynika z badań firmy Spiceworks.

Windows XP to znienawidzone przez Microsoft "dziecko", które nie pozwala na zajęcie "zasłużonej" pozycji Windows 8. Już w kwietniu przestanie ono być wspierane, co oznacza nieuniknioną migrację (przynajmniej w przypadku firm) do nowego systemu. Firma Spiceworks opublikowała raport ukazujący, co planują w tym zakresie specjaliści IT.

Z przeprowadzonego badania (październik 2013, 1300 respondentów: 85% Ameryka Północna, 15% EMEA) wynika, że:

- 76% specjalistów IT korzysta na jakimś urządzeniu z Windows XP

- 36% zamierza po migracji pozostawić XP przynajmniej na jednym urządzeniu

- 96% ma już w swojej sieci komputery z systemem Windows 7 (Windows 8/8.1 - 45%, 30% - Apple OS X)

- spośród tych, którzy wciąż korzystają z Windows XP, 49% zamierza uaktualnić przynajmniej niektóre do Windows 7 zaś 7% do Windows 8 lub 8.1

Zobacz również:

  • Windows 10 - 16 prostych sposobów na przyśpieszenie działania systemu [PORADNIK]
  • Windows XP dominuje w jednym z krajów świata. Zgadnij, gdzie?

- 48% specjalistów, którzy wciąż jeszcze korzystają z desktopów/laptopów z Windows XP zamierza zlikwidować niektóre z tych urządzeń i zakupić nowe komputery z Windows 7; 12% zamierza postawić na urządzenia z Windows 8 lub 8.1

Jak widać, wśród specjalistów IT zdecydowana większość zamierza migrować do Windows 7. Dlaczego? Aż 74% przyznało, że główny powód to "utrzymanie podobnego poziomu użytkowania". Chodzi więc o podobieństwo interfejsów Windows XP i Windows 7.

_______________

W sumie należało się tego spodziewać. Pamiętajmy bowiem, że dla wielu pracowników nauczenie się obsługi komputera to nie lada wyczyn, który zajął im wiele czasu. Wyobraźmy więc sobie teraz np., że na biurku przykładowej pani Zosi z kadr (nie obrażając żadnej pani Zosi z kadr) ląduje komputer, który po włączeniu zamiast znanego Windows XP uruchamia jakieś kafelki...To może być prawdziwym koszmarem nie tylko dla niej, ale również informatyka, który będzie co chwilę wzywany i proszony o pomoc.