Windows XP - to już ostatni dzień wsparcia...

Dzisiaj po raz ostatni Microsoft dostarczy dla wszystkich pakiet bezpieczeństwa Patch Tuesday, który zawierał będzie biuletyny bezpieczeństwa przeznaczone dla systemu Windows XP.

Tuż przed premierą, która miała miejsce w 2001 roku, system Windows XP określany był jako "najlepszy system w historii Microsoftu". Z pewnością wówczas Bill Gates pękał z dumy, lecz późniejsze lata pokazały, że XP stał się dla jego firmy ciężarem nie do zniesienia. Pomimo różnych akcji mających użytkownikom obrzydzić XP, wciąż należy do niego bowiem ok. 28 procent rynku.

Windows XP - ostatnie wsparcia

Na dzisiaj przypada ostatni dzień wsparcia dla Windows XP, co oznacza, że po tym terminie nie będzie on otrzymywał łatek bezpieczeństwa, czyli z czasem stanie się bardziej podatny na sieciowe ataki. Pamiętajcie też jednak, że dzisiaj wydania zostanie również paczka bezpieczeństwa Patch Tuesday, która po raz ostatni obejmie "staruszka". Dostarczy mu mu dwa biuletyny bezpieczeństwa - krytyczny i ważny (więcej informacji znajdziecie na ich temat tutaj).

Zobacz również:

  • Microsoft chce zmodernizować system Windows 10, ale po co?
Windows XP - to już ostatni dzień wsparcia...

Ostatnie dwa biuletyny bezpieczeństwa dla Windows XP

Windows XP - przedłużone wsparcie, ale nie dla wszystkich

Na koniec warto przypomnieć, że Microsoft zdecydował się na zaoferowanie ograniczonego czasowo płatnego wsparcia dla Windows XP wykorzystywanego w sektorze bankowym, korporacjach oraz sektorze publicznym Wielkiej Brytanii i Holandii. Oczywiście wśród "zwykłych" użytkowników pojawiła się nadzieja, że być może i oni mają szansę na wydłużone wsparcie. Microsoft oficjalnie jednak temu zaprzeczył.