Windows XP: wsparcie techniczne wycenione na 400 USD od PC

Firmy korzystające z komputerów PC pracujących pod kontrolą Windows XP zapłacą za wsparcie techniczne (tylko poprawki bezpieczeństwa) dwa razy więcej.

Windows XP to najlepiej oceniany produkt w historii Microsoftu, który po 13 latach od premiery wciąż zgarnia blisko 19% rynku komputerów. Pomimo szeroko zakrojonej negatywnej kampanii oraz zakończenia wsparcia technicznego najbardziej zatwardziali jego użytkownicy nie zamierzają się go pozbyć.

W przypadku użytkowników komercyjnych przejście na nowszy OS stanowi często bardzo złożony i mocno kłopotliwy proces. Microsoft zrobił więc ukłon w ich stronę i zaoferował możliwość skorzystania z aktualizacji bezpieczeństwa. Oczywiście nic za darmo: za każdy aktualizowany komputer PC korzystający z Windows XP pobiera opłatę w wysokości 200 USD rocznie.

Zobacz również:

  • Microsoft chce zmodernizować system Windows 10, ale po co?
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [18.10.2021]

Będzie drożej....

Jak informuje Computerworld, Microsoft zamierza od kwietnia jeszcze bardziej "przykręcić śrubę" użytkownikom komercyjnym. Wspomniana opłata ma być bowiem podniesiona aż do 400 USD.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że Microsoft jasno zadeklarował, iż płatne poprawki dostępne będę przez trzy lata od "przejścia na emeryturę" Windows XP (8 kwietnia 2014 r.). Jeżeli więc firmy w dalszym ciągu będą trwały przy XP, w przyszłym roku być może czeka je kolejna ostra podwyżka.