Windows XP z SP3 - bezpieczny jak Vista?

Specjaliści z NeoSmart Technologies, którzy biorą udział w testach tworzonego właśnie Service Packa 3 dla Windows XP ujawnili, iż wprowadzi on do systemu wiele opcji i narzędzi, znanych już z Windows Vista. Będą to przede wszystkim funkcje związane z bezpieczeństwem.

Przedstawiciele NeoSmart Technologies poinformowali m.in. że SP3 dla Windows XP zawierać będzie ponad 1000 najróżniejszych uaktualnień, poprawek i modyfikacji dla tego popularnego OS-u. Ale nie będą to jedyne nowości - z pierwszych testów uaktualnienia wynika, że wprowadzi ono do systemu także sporo nowych funkcji związanych z bezpieczeństwem i znanych już z Windows Vista.

Będzie to m.in. nowy mechanizm aktywowania systemu (Windows Product Activation), narzędzia Network Access Protection (ich zadaniem jest ochrona komputera przed zagrożeniami sieciowymi, m.in. poprzez wprowadzenie możliwości wymuszania stosowania ustalonych standardów bezpieczeństwa) oraz moduł Kernel Mode Cryptographic Module. W Windows XP SP3 ma się również pojawić funkcja o nazwie "Black Hole Router", której zadanie polegało będzie na ochronie komputera przed "złośliwymi" routerami, uruchamianymi przez przestępców w celu zaatakowania komputera przez Wi-Fi.

Przypomnijmy: wedle deklaracji przedstawicieli Microsoftu SP3 dla Windows XP ma zostać udostępniony w połowie 2008 r.

***Aktualizacja z dn. 7.05.2008***

Finalna wersja Service Packa 3 dla Windows XP dostępna jest juz do pobrania

***


Zobacz również