Windows XP z wsparciem od Microsoft Security Essentials do 2015 r.

Użytkownicy systemu Windows XP mają coraz mniej czasu na przesiadkę na nowszą wersję Windows. Wcale się do tego nie palą, więc z pewnością ucieszy ich deklaracja Microsoftu dotycząca wsparcia dla narzędzia Security Essentials.

Już wkrótce, dokładnie od 9 kwietnia, Microsoft przestanie wspierać system Windows XP, do którego według ostatnich danych firmy Net Applications wciąż należy blisko 30% rynku systemów operacyjnych. Jak widać, prowadzona od dawna przez amerykańską firmę kampania mająca przekonać użytkowników "staruszka" do przesiadki na nowsze okienka (oczywiście najlepiej Windows 8) nie przyniosła pożądanych rezultatów. Co więcej, będzie mu trudniej tego dokonać po złożonej właśnie deklaracji:

"Po tej dacie [8 kwietnia - red.] Windows XP nie będzie dalej wspieranym systemem operacyjnym. Aby pomóc organizacjom w dokończeniu ich procesu migracji Microsoft będzie nadal dostarczał sygnatury złośliwego oprogramowania i i silnik dla użytkowników Windows XP do 14 lipca 2015 roku"

Oczywiście Microsoft nie odmówił sobie jednocześnie przypomnienia, że korzyści zapewniane przez program antywirusowy zainstalowany w systemie operacyjnym pozbawionym wsparcia technicznego są mocno ograniczone, ponieważ hakerzy będą się starali szybko wykorzystać każdą wykrytą lukę.