Windows dla czterech kółek

Producenci z branży elektronicznej przedstawiają kolejne urządzenia typu AutoPC oparte na najnowszej wersji Windows CE for Automotive.

Idea posiadania komputera w samochodzie zyskuje coraz większą popularność. Visteon i firma Clarion, pionier w dziedzinie "in-car computing", przedstawiły nowe urządzenia integrujące funkcję sprzętu audio i samochodowego komputera. Modele działają pod kontrolą drugiej już wersji Windows CE for Automotive. Technologie, w które wyposażony jest ten system, umożliwiają korzystanie z takich funkcji, jak rozpoznawanie mowy, bezprzewodowe połączenie z Internetem, oraz znacznie poszerzają możliwości sterowania pokładowymi urządzeniami audio i wideo. Visteon zaprezentował swój najnowszy system ICES - określany jako "samochodowe centrum informacji, łączności, rozrywki i zabezpieczeń". Clarion natomiast wprowadził Clarion AutoPC - 320DV następcę znanego miłośnikom car-audio modelu 310C.

"Konsultowaliśmy się z firmami motoryzacyjnymi w celu określenia, czego właściwie oczekuje od nas przemysł samochodowy. Stworzony w rezultacie tych działań system Windows CE for Automotive jest teraz znakomitą platformą do budowy urządzeń typu AutoPC" - stwierdził Dave Wright z Microsoft, odpowiedzialny za wdrożenia samochodowych Windows.