Windows kontra Lindows - tym razem w Kanadzie

Microsoft złożył w kanadyjskim sądzie pozew, w którym domaga się wstrzymania na terenie Kanady dystrybucji systemu operacyjnego Lindows. Przedstawiciele koncernu twierdzą, że nazwa Lindows jest zbyt zbliżona do nazwy ich sztandarowego produktu - systemu Windows.

To kolejny z identycznych pozwów Microsoftu przeciwko firmie Lindows.com - wcześniej koncern domagał się wstrzymania dystrybucji Lindowsa m.in. w USA i krajach Beneluksu. W USA sąd nie wydał jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie, jednak w Europie Microsoft odniósł już kilka zwycięstw - zaowocowało to m.in. tym, że Lindows.com zmienił na niektórych rynkach nazwę swojego systemu na Lin---s (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:http://www.pcworld.pl/news/63898.html )

Zdaniem szefa Lindows.com, Michaela Robertsona, działania Microsoftu to typowy przykład wprowadzonej niedawno agresywnej polityki Microsoftu - Robertson zwraca uwagę na fakt, iż system Lindows jest na rynku kanadyjskim dostępny już prawie dwa lata i jak do tej pory nie budziło to sprzeciwu Microsoftu.