Windows na Linuksie?

Firma komputerowa z Filipin przymierza się do stworzenia rozwiązania, pozwalającego na używanie natywnych aplikacji Microsoft Windows w środowisku Linux. Na dodatek w środowisku graficznym przypominającym dotychczasowe "okienka".

Peter Valdes, szef zespołu informatyków filipińskiej firmy SpecOps Labs, stwierdził, że oprogramowanie jego firmy pozwoli milionom użytkowników na łatwą migrację z systemu MS Windows na darmową platformę Linuks. Jego zdaniem, dzięki rozwiązaniom firmy SpecOps Labs użytkownicy nie powinni nawet zauważyć większych zmian.

Jak dotąd, istniały już aplikacje imitujące wygląd desktopu systemu MS Windows, lub pozwalające na uruchomienie aplikacji windowsowych w środowisku Linux (np. wine). Żadnej z nich nie udało się jednak tak do końca połączyć funkcjonalności z graficznym interfejsem użytkownika, znanym z systemu Windows. Być może uda się to firmie SpecOps, która zapowiada, że jej ok. 80-megabajtowy program ukaże się już pod koniec roku. Niestety, będzie to oprogramowanie komercyjne, o nieznanej, jak dotąd cenie. Firma ma jednak nadzieję, że już na początku uda jej się sprzedać co najmniej 30000 kopii programu.

Więcej informacji:

http://www.specopslabs.com