Windows wiesza się z winy użytkowników!

Naciśnięcie przycisku "Wyślij raport" po wystąpieniu w Windows błędu powoduje wysłanie do Microsoftu raportu z danymi na temat problemu. Jak się okazuje - wszystkie nadesłane raporty są czytane i sprawdzane. Czasami przy tej okazji na jaw wychodzą ciekawe fakty...

Jak napisał pracownik pomocy technicznej Microsoftu w swoim blogu zamieszczonym na stronach Microsoft Developer Network (MSDN), jeden z rodzajów błędów zwrócił ich uwagę. Chodzi o zawieszenie się programu, które następowało, kiedy zerowano wartość jednego z rejestrów. Jest to problem z gatunku "Takie rzeczy się nie zdarzają", gdyż powinien się przytrafiać wyłącznie w przypadku uszkodzonych CPU. W bazach MS pojawiał się jednak często.

Kiedy spróbowano skontaktować się z dziesięcioma osobami, u których pojawił się ten problem, połowa z nich przyznała, że przetaktowuje procesory. Co ważniejsze: połowa po prostu korzystała z komputera i nigdy nie miała styczności z podkręcaniem. Dopiero kiedy pokazano im, jak sprawdzić, czy procesor pracuje z nominalną szybkością, okazało się, że wszyscy mieli przetaktowane procesory.

Jak podkreśla pracownik Microsoftu, najważniejszy jest fakt, że procesory nie podkręcały się same - komputery były ustawiane na wyższe niż nominalne wartości już w trakcie składania w sklepie.

Więcej informacji: Blog


Zobacz również