Windows z interaktywną TV

Według nieoficjalnych źródeł, Whistler - nowy system operacyjny Microsoftu - będzie umożliwiał korzystanie z telewizji interaktywnej.

Jak podał Wall Street Journal, z nieoficjalnych informacji wynika, że Microsoft planuje do swego najnowszego systemu operacyjnego dodać oprogramowanie, które umożliwi korzystanie z zestawów interaktywnej telewizji cyfrowej. Nowy system, znany pod kodową nazwą Whistler, ma zastąpić wersje Windows 2000 i Windows ME.

Wall Street Journal, powołując się na anonimowe wypowiedzi, poinformował, że podczas międzynarodowej konferencji IBC (International Broadcasting Convention), która odbędzie się w najbliższy piątek w Amsterdamie, gigant z Redmond zaprezentuje testową wersję oprogramowania. Eksperci oczekują, że nowe programy Microsoftu pozwolą na integrację telewizji i domowych komputerów PC.

Microsoft, wprowadzając do systemu operacyjnego funkcję umożliwiającą posługiwanie się interaktywną telewizją cyfrową, zacznie konkurować z takimi firmami, jak OpenTV i Liberate Technologies, które już oferują takie aplikacje.


Zobacz również