Windows - za darmo, ale z reklamami?

Microsoft rozważa zaoferowanie klientom możliwości korzystania z niektórych swoich produktów bez opłat - w zamian będą oni musieli się zgodzić na oglądanie reklam. Wśród programów, które mogą być dostępne w tym modelu, wymieniane są MS Works i MS Money, a także system operacyjny Windows - informuje magazyn CNet.com.

Jak wynika z wewnętrznej korespondencji Microsoftu, do której wgląd mieli dziennikarze CNet.com, koncern na razie nie ma skonkretyzowanych planów udostępnienia darmowych wersji swojego oprogramowania. Przygotowanie wyposażonych w okienka reklamowe wersji Windows jest w tej chwili jedną z rozważanych dróg rozwoju oferty Microsoftu. Kilku pracowników koncernu przygotowało specjalny raport, w którym przedstawione są zalety i wady takiego rozwiązania. "Dochody z reklam rosną, zaś zyski ze sprzedaży oprogramowania maleją, dlatego warto rozważyć przygotowanie wyposażonych w reklamy wersji naszych programów" - czytamy w opracowaniu, przygotowanym dla dyrekcji Microsoftu.

Przedstawiciele koncernu potwierdzili autentyczność cytowanego przezhttp://CNet.com dokumentu, ale nie zgodzili się na skomentowanie zawartych w nim rewelacji.

Warto przypomnieć, że podobna informacja pojawiła się w Sieci już kilka lat temu - a dokładniej 1 kwietnia 2002 r. Wtedy jednak był to żart Prima Aprilisowy naszej redakcji... Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście "Windows z reklamami".