Windows zmienia sterowniki AMD na... starsze

Przykra niespodzianka dla osób, które korzystają z kart graficznych AMD. Gdzie lezy wina?

Fot.: 傅甬 华/Unsplash

W sieci wielu użytkowników zaczęło narzekać, że po aktualizacji Windows poprzez Windows Update, niespodziewanie otrzymali starsze wersje sterowników Adrenalin Edition. Oczywiście dotyczy to osób korzystających z kart graficznych AMD. Czyli system zadziałał odwrotnie, niż powinien - zamiast zaktualizować je do najnowszej wersji, wprowadził starszą. Efekt? Jak na obrazku poniżej.

Windows zmienia sterowniki AMD na... starsze

Fot.: Windows Latest

Czyli - uniemożliwia to uruchomienie wielu aplikacji, zakłóca działanie istniejących, a ponadto pojawiają się problemy z obsługą sprzętu. AMD zbadało sprawę i jak się okazuje, wina leży po stronie Microsoftu, a konkretnie - mechanizmu Windows Update, który podczas aktualizacji instaluje sterownik Universal Windows Platform (UWP) dla Radeon GPU, który jest niekompatybilny z aktualną wersję AMD Software.

Zobacz również:

  • Radeon RX 7600 oficjalnie! Oto, jak prezentuje się nowa propozycja AMD
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Co robić, gdy taki problem wystąpi u Ciebie? Cóż, najprostszym sposobem będzie odinstalowanie sterowników za pomocą AMD Software lub ręczne pobranie ze strony producenta ich najnowszej edycji, a następnie ich instalacja. Microsoft już jest poinformowany o występującym problemie, dlatego pozostaje mieć nadzieję, że zajmie się nim jak najszybciej.

Źródło: Windows Latest


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: