Windowsowe programy spod Linuxa

Dzięki wykorzystaniu oprogramowania integracyjnego firmy GraphOn aplikacje tworzone na platformę Windows mogą być uruchamiane w systemie Corel Linux.

Corel poinformował o zamiarze umieszczania w nowym systemie operacyjnym Corel Linux oprogramowania integracyjnego (connectivity software) firmy GraphOn. Umożliwi to użytkownikom uruchamianie wszelkich windowsowych aplikacji pod kontrolą tej dystrybucji Linuxa. Umowa, zawarta między obiema firmami, przewiduje, że w połowie 2000 r. pojawi się na rynku pakiet zawierający oprogramowanie GraphOn Bridges (Graficzne Mosty). Będzie on wyposażony w klienta dla platformy Linuxa i serwer dla Windows NT.

Jak powiedział wiceprezes firmy Corel, Derek Burney: "Rozwiązanie umożliwi zdalny dostęp do danych, komunikację dial-up i połączenie z Internetem oraz wszelkimi aplikacjami działającymi pod serwerem NT. Nie będzie to wymagało dodatkowego oprogramowania, nie wspominając o jakichkolwiek przeróbkach w kodzie źródłowym programu.

Zastosowanie takiego rozwiązania spowoduje, że wystarczy tylko raz uruchomić daną aplikację - na serwerze - a wszystkie linuxowe komputery, niezależnie od ich mocy i liczby, będą mogły z niej korzystać. Firma GraphOn, której 20% akcji posiada Corel, opracowała już tego typu oprogramowanie dla systemu Unix i teraz wspólnie zrobiliśmy kolejny krok naprzód".

Więcej informacji: www.corel.com/