Wiosenna ofensywa Artifex Mundi

W drugim kwartale 2013 roku, zabrzańsko-krakowska firma Artifex Mundi wyda łącznie 6 produkcji. Dwie z nich będą kontynuacjami uznanych tytułów, cztery pozostałe to zupełnie nowe gry.

Nowe produkcje będą rozwijać sprawdzone elementy wykorzystywane w grach przygodowych typu HOPA (Hidden Object Puzzle Adventure), wzbogacając je o wcześniej niespotykane w tym gatunku rozwiązania. Wszystkie gry w dalszym ciągu są tworzone w oparciu o autorski silnik Spark Casual Engine, który jest wciąż rozwijany i udoskonalany.W II kwartale 2013 roku ukażą się:

- Clockwork Tales: Of Glass and Ink (grafika powyżej)

Pierwsza polska steampunkowa gra przygodowa!Tajemnicze trzęsienia ziemi rujnują kolejne miasta. Dr Ambroży Ink, światowej sławy badacz i wynalazca, odkrywa, że mogą one mieć nienaturalne pochodzenie. Badania prowadzą go do położonego wysoko w górach miasteczka Hochwald. Tam jednak naukowiec znika w niewyjaśnionych okolicznościach…

- Enigmatis: The Mists of Ravenwood

Sequel bardzo dobrze przyjętego przez graczy  i media Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek. To rozbudowanahistoria detektywistyczna z elementami horroru, pełna nagłych zwrotów akcji i zaskakujących rozstrzygnięć. Głowna bohaterka ścigająca demonicznego  pastora, przypadkowo trafia do tajemniczego, skrywającego mroczne sekrety parku Ravenwood.

- Nightmares from the Deep: The Siren’s Call (grafika poniżej)

Kontynuacja  jednej z najlepszych gier HOPA 2012 roku - Nightmares from the Deep: The Cursed Heart, opowiadająca nową historię i rozbudowująca wątki z pierwszej części gry. Gdy do rąk głównej bohaterki  trafia tajemnicza paczka zawierająca dziwny artefakt, ta nie spodziewa się, że to początek niezwykłej pirackiej przygody, która wiedzie m.in. przez  ponure,  zapomniane  przez  świat  rybackie miasteczko,  nawiedzone  cmentarzysko statków  z których każdy skrywa wiele tajemnic  czy mroczne jaskinie pełne pułapek i niebezpiecznych istot. - 9 Clues: The Secret of Serpent Creek

Produkcja studia Tap It Games, której wydawcą jest Artifex Mundi  -  to nietypowa gra przygodowa, w którejhistoria została osadzona w klimatach Ameryki lat 50-tych XX wieku. Do detektyw, zajmującej się wyjaśnianiem zjawisk paranormalnych dzwoni jej  przyjaciółka, reporterka Helen Hunter, mówiąc o przerażającym odkryciu w Serpent Creek i  prosząc o możliwie najszybszy przyjazd do tego niewielkiego miasteczka leżącego nad morzem. Po dotarciu na miejsce, główna bohaterka odkrywa, że Helen zniknęła,  a nikt w mieście nigdy nie słyszał o blondwłosej reporterce.

- Charlotte: The Curse of the Traveler (nazwa robocza)

Gra przygodowa Moonrise Interactive, wydawca Artifex Mundi.Charlotte Austin  -  prywatna detektyw, podejmując się kolejnej sprawy, od początku czuła, że będzie to niezwykłe zlecenie. W tajemniczym liście od burmistrza Portsmouth, w którym prosił on o pomoc w rozwikłaniu zagadki zniknięcia jednego ze statków nie byłoby nic niezwykłego, gdyby nie fakt, iż na odnalezionym po paru tygodniach okręcie nie było ładunku i nikogo z załogi.

- Toymaker (grafika poniżej)

Produkcja Grey Wizard Innovative, która zostanie wydana przez Artifex Mundi.Spokojnym do tej pory miastem wstrząsa seria morderstw. Ofiarami są młode kobiety, a ich zabójca pozostaje nieuchwytny. Jego ponurą wizytówką są niezwykłe zabawki zostawiane na miejscu swych zbrodni  - media nadają mu przydomek Toymaker.

Toymaker

Toymaker

UWAGAWersje beta niektórych z wyżej wymienionych tytułów, będą dostępne na stoisku Artifex Mundi podczas tegorocznej edycji Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2013.


Zobacz również