Wiosna w Canal+ Sport HD

Cyfra+ poinformowała o swoich planach, promocjach i wiosennej ofercie programowej HD.

Filmy HD

W marcu na antenie Canal+ Sport HD będzie można obejrzeć obsypany nagrodami głośny obraz Anga Lee "Tajemnica Brokeback Mountain", historię związku dwóch mężczyzn osadzoną w ujmującej scenerii amerykańskich pustkowi, szczególnie wartą obejrzenia w doskonałej jakości obrazu. Fani fantasy i dynamicznego kina akcji śledzić będą naszpikowaną efektami specjalnymi superprodukcję "Underworld: Evolution", odkrywającą genezę konfliktu gatunku wampirów i wilkołaków. Z kolei oglądając thriller "Pan życia i śmierci" widzowie będą mogli m.in. podziwiać plenery Afryki Północnej, towarzysząc międzynarodowemu handlarzowi bronią Juriemu Orłowowi (Nicolas Cage) w jego "podróżach służbowych".

Na ekranie pojawią się także "Mr. i Mrs. Smith". Szczególnie warte obejrzenia jest nagrodzone trzema Oscarami "Miasto gniewu", poruszająca opowieść o wyobcowanych mieszkańcach Los Angeles. Miłośnikom lżejszego kina Canal+ poleca zaś komedie "Serce nie sługa" z Umą Thurman i Meryl Streep oraz "Wszystko zostaje w rodzinie" z Rowanem Atkinsonem w roli pastora przeżywającego rodzinny kryzys.

Tajemnica Brokeback Mountain - 24.03

Underworld: Evolution - 25.03

Pan życia i śmierci - 26.03

Miasto gniewu - 27.03

Mr. i Mrs. Smith - 13.04

Wszystko zostaje w rodzinie - 20.04

Serce nie sługa - 27.04

Dokument w HD

Czteroodcinkowy serial dokumentalny "Chiński boom" to zapis przemian społecznych, ekonomicznych i politycznych dokonujących się na niespotykaną skalę w kraju o najliczniejszej populacji na świecie. To także próba przyjrzenia się trudom tej transformacji. Każdy odcinek zawiera opowiedziane przez kilku bohaterów historie triumfów, sukcesów, ale także rozczarowań i porażek, pokazujące życie przeciętnego obywatela kraju w historycznym momencie jego dziejów.

Sześcioodcinkowa seria dokumentalna BBC "Geldof w Afryce" powstała według pomysłu samego muzyka. Artysta, który w 1985 roku był organizatorem charytatywnego koncertu "Live Aid" na rzecz głodujących w Afryce, jest gospodarzem każdego odcinka. Dokument nie jest jednak studium biedy i głodu, a raczej próbą ukazania piękna tego kontynentu. Każdy z odcinków przedstawia dynamikę procesów społecznych, kulturowych i historycznych czarnego lądu, a także niesamowitą atmosferę miejsc, w których zatrzymał się czas.

Chiński boom cz. 1 i 2 - 28.03

Chiński boom cz. 3 i 4 - 29.03

Geldof w Afryce - 30.03

Geldof w Afryce - 6.04