Wirtualizacja połączona

Dwie znane firmy oferujące rozwiązania wirtualizacji - SWsoft Inc. i Parallels Inc. - przyznały się wreszcie, że są od około roku połączone. Do tej pory fakt ten utrzymywany był w tajemnicy, a obaj producenci rozwijali się niezależnie i podbijali właściwe sobie rynki.

Ponieważ niedawno w Sieci pojawiły się nieoficjalne informacje o połączeniu SWsoft Inc. i Parallels Inc., szefowie obu firm postanowili oficjalnie przyznać się do fuzji. Okazało się, że firma Parallels została wykupiona przez SWsoft. Szefowie - Serguei Beloussov z SWsoft Inc. i Nick Dobrovolskiy z Parallels Inc. - ogłosili, że firmy pozostaną dalej osobnymi jednostkami, każda z własną marką i stroną internetową. Do tej pory działały one na różnych rynkach, Parallels jest znana ze swojego produktu dla komputerów Macintosh Parallels Desktop for Mac, o którym pisaliśmy między innymi w artykule "Windows pod Mac OS X", natomiast druga firma kojarzy się głównie z systemami Linux i oprogramowaniem Virtuozzo, zbudowanym w oparciu o OpenVZ.

Szefowie połączonych firm twierdzą, że to połączenie stworzyło jedyną w świecie firmę oferującą tak kompletne rozwiązania wirtualizacyjne, zawierające nie tylko desktopową maszynę wirtualną, ale także szeroką gamę rozwiązań automatyzacyjnych na platformy systemowe Windows, Linux i MacOS X.

Więcej informacji o obu firmach i ich produktach znaleźć można na ich oficjalnych serwisach internetowych SWSoft i Parallels.