Wirtualna asystentka Siri wykorzystana...do nalewania piwa!

Agencja reklamowa Redpepper znalazła interesujący sposób na wykorzystanie zaprezentowanej niedawno przez Apple wirtualnej asystentki Siri.

Wirtualna asystentka Siri została zaprezentowana przez Apple podczas premiery iPhone’a 4S. Jest to aplikacja, z którą użytkownik smartfona może się porozumiewać głosem. Dzięki niej może np. spytać o prognozę pogody, poprosić o obudzenie o wybranej godzinie, czy też podyktować odpowiedź na SMS-a. Warto dodać, że Siri wyróżnia się zaskakującą zdolnością rozumienia języka naturalnego oraz rozumienia kontekstowego.

Pracownicy agencji reklamowej Redpepper znaleźli bardzo przydatne (szczególnie w wolną sobotę!) zastosowanie nowego rozwiązania Apple. Wykorzystali bowiem asystentkę Siri do...nalewania piwa!

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka? [Aktualizacja 02.12.2021]
  • Oto Beats Fit Pro - tańsze od AirPods Pro i lepsze do AirPods 3!
  • Twitter zakazuje udostępniania osobistych zdjęć i filmów

W jaki sposób?

Kluczowym elementem systemu Redpepper jest oczywiście najnowszy smartfon Apple. Potrzebne było również założenie konta na Twitterze (@beeribot) oraz zbudowanie robota o nazwie Beeri.

Beeri to zdalnie sterowana ciężarówka RC wyposażona została w Arduino Uno, czyli płytkę z mikrokontrolerem ATmega328 oraz moduł WiFi, dzięki któremu sprawdza co 10 sekund wpisy na koncie @beeribot.

Aby nalać piwo wystarczy poprosić o to asystentkę Siri. Gdy powiemy do niej "możesz mi nalać piwa?" prześle ona tę prośbę na założone na Twitterze konto. Beeri ją odczyta i wykona zaprogramowaną sekwencję ruchów, czyli pojedzie do przodu i uderzy w ścianę z wystającym ostrym szpikulcem umieszczoną na przednim zderzaku puszką piwa. Następnie nieco się wycofa (korzysta przy tym z dwóch czujników zbliżeniowych), aby wyciekający boski napój mógł trafić do specjalnego lejka, który przetransportuje go bezpośrednio do znajdującej się pod nim szklanki.

Działanie tego systemu możecie sprawdzić na własne oczy na poniższym filmie:

Czy przychodzą wam do głowy jakieś inne pomysły na wykorzystanie;-) asystentki Siri?