Wirtualna postać zebrała pieniądze na realny cel

Hiszpańska grupa charytatywna zorganizowała w grze Second Life wirtualną kampanię z bezdomnym awatarem w roli głównej. Pieniądze, które zebrała postać wystarczyły aby pokryć koszta miesięcznej opieki i nauki dla prawdziwego dziecka.

Organizacja Asociacion Mensajeros de la Paz (Messengers of Peace), która prowadzi około 300 schronisk dla bezdomnych, stworzyła postać w grze Second Life.

MensajerosDeLaPaz Jubilee, bo tak ma na imię wirtualny "przedstawiciel" organizacji, zamieszkuje świat SL od dwóch tygodni. Awatara można spotkać wszędzie, również w prestiżowym NBC's simulation of New York City's Rockefeller Center.

Postać zbiera pieniądze na rzeczywiste cele dobroczynne. Jak podaje współorganizator akcji, Alex Luna z firmy ArnoldFuel, Jubilee zarobił jak na razie około 8 tysięcy dolarów Linden, czyli 30 dolarów amerykańskich. Zebrał również wiele wartościowych przedmiotów.

"Ale nie pieniądze są najważniejsze. Chodzi nam o wzbudzenie w użytkownikach SL, głównie młodych ludziach, wrażliwości". - powiedział Alex.

Inne wydarzenia o charakterze dobroczynnym w Second Life to na przykład American Cancer Society's Relay for Life, które odbyło się wcześniej w tym roku. Dzięki akcji uzbierano ponad 40,000 dolarów.

Więcej pod tym adresem.

O samej grze przeczytacie w naszej recenzji.


Zobacz również