Wirtualna rzeczywistość zmienia biznes, komunikację, naukę i marketing

VR Warsaw Day to wydarzenie przeznaczone dla wszystkich, którzy chcieliby wiedzieć więcej o technologii VR i zobaczyć na żywo najnowsze aplikacje oraz rozwiązania sprzętowe. Nie zabraknie tam redakcji PCWorld.pl.


Rewolucja na miarę telewizji

Cieszę się, że w Polsce zaczynają się odbywać pierwsze imprezy poświęcone tylko wirtualnej rzeczywistości. To wciąż nowa, ekscytująca technologia. Twórcy aplikacji dla VR nadal się uczą, ale w wielu eksperymentach zauważam świeże pomysły. To dobrze, że odbywają się wydarzenia, na których można sprawdzić w akcji najnowsze produkcje, porozmawiać z ekspertami czy entuzjastami.

Rok 2016 przyniósł nam premiery przeznaczonych dla PC-tów gogli Oculus Rift i HTC Vive oraz konsolowego PlayStation VR. Treści VR tworzą nie tylko studia produkujące gry komputerowe, coraz częściej wykorzystywane są one na przykład w biznesie. Niedawno na łamach PCWorld.pl pisaliśmy o tym, że VR znajduje się na liście 10 strategicznych technologii dla większości organizacji opracowanej przez firmę Gartner.

Dlatego gorąco zachęcam do udziału w odbywającej się 17 listopada w Warszawie imprezie VR Warsaw Day. Jest ona skierowana do wszystkich zainteresowanych rozwojem VR. Jej pierwsza część to konferencje w kinie Elektronik. Ja na pewno wybiorę się na prelekcję Bartosza Żuka z HTC, który opowie o tym, że wirtualna rzeczywistość to rewolucja na miarę telewizji. Jan Szczyciński z World of VR omówi z kolei zmiany, które VR wywoła w marketingu.

Ciekawie zapowiada się wystąpienie Krzysztofa Hanusza, dyrektora działu VR MED w firmie Tomorrow, który opowie o wykorzystaniu VR w terapii zaburzeń lękowych. Na pewno przyjdę posłuchać.

Innowacyjne pomysły

Sprzęt i aplikacje w akcji będzie można zobaczyć w części wystawienniczej. Odbędzie się ona w Warszawskiej Szkole Filmowej. To tu będzie można zapoznać się na przykład z projektem De Profundis, czyli multimedialnym doświadczeniem, pozwalającym widzowi eksplorować wnętrza obrazów Zdzisława Beksińskiego.

VR/VC DATING to z kolei cykl szybkich spotkań, podczas których dostawcy rozwiązań dla biznesu, sztuki, nauki czy rozrywki będą mieli możliwość zaprezentowania swoich koncepcji przedstawicielom funduszy inwestycyjnych.

Oscary VR

Konferencję zakończy ceremonia VR AWARDS, podczas której zostaną przyznane nagrody dla najciekawszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań VR.

Oto lista kategorii:

• Best Experience

• Hardware

• Entertainment

• Art & Science

PCWorld.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem. Szczegółowy program konferencji i pełną listę wystawców znajdziecie na www.vrwarsawday.com.