Wirtualna stacja za realne 100 tys.

100 tys. USD zapłacił niejaki Jon Jacobs za stację kosmiczną, istniejącą jedynie w sieciowej grze Project Entropia. Gracz początkowo planował zakup nieruchomości na Florydzie, jednak ostatecznie uznał, że inwestycja w wirtualny obiekt będzie bardziej opłacalna.

Amerykanin zamierza przekształcić kupioną właśnie stację w obiekt użyteczności publicznej - skrzyżowanie parku Safari (w którym klienci będą mogli polować na wirtualne bestie) z nocnym klubem (w którym co tydzień grać będą najsłynniejszy DJ-e).

Co ważne, świeżo upieczony nabywca stacji twierdzi, że będzie w stanie na takiej działalności świetnie zarabiać - Jon Jacobs sądzi, że miesięczne przychody wirtualnego biznesu sięgną 20 tys. USD (większość zysku przynosić mają opłaty za polowanie).

Stacja kosmiczna została odkupiona od firmy MindArk PE AB, producenta gry. Według nabywcy ok. 25% kwoty transakcji stanowiły pieniądze, które on sam zarobił w czasie trzech lat grania w Project Entropia. Jacobs już w ubiegłym roku próbował kupić wyspę w grze - wtedy jednak go przelicytowano (wyspa ostatecznie sprzedana została za 26,5 tys. USD).


Zobacz również