Wirtualne staje się realne - Polak ukradł wirtualną zbroję w Metin 2, teraz czeka go sąd

Pewien 17-letni zapalony gracz z Łodzi został oskarżony o kradzież wirtualnej zbroi w grze Metin 2. Teraz czeka go sąd.

Metin 2

Metin 2 to gra MMORPG - każdy gracz ma swoją postać, która rozwija w trakcie gry. Oskarżony i poszkodowany często wymieniali się różnymi przedmiotami z tej gry.

500 zł - tyle warta jest wirtualna zbroja

Jednak gdy 21-letni mężczyzna z Olsztyna zauważył, że 17-latek z Łodzi nie oddał zbroi, poszkodowany natychmiast zgłosił kradzież na policję. Poszkodowany wycenił ukradzioną zbroję na 500 zł.

Wirtualne przestępstwo = realna kara?

Wezwany do sądu nastolatek z Łodzi tłumaczył, że tylko "zbyt długo przetrzymał" pożyczoną od internetowego znajomego zbroję z gry Metin 2. Teraz 17-nastolatkowi za wirtualne przestępstwo grozi całkiem realna kara. Nawet pobyt w poprawczaku. Ale sprawa prawdopodobnie zakończy się ugodowo. Zresztą nieroztropny 17-latek już został ukarany - matka zabroniła mu dalej grać w Metin 2.

Wirtualne czyli realne - komentarz

Wirtualne coraz bardziej staje się realne. Gry takie jak Metin 2, w których wirtualne elementy da się przeliczyć na konkretne pieniądze są w istocie niebezpieczne. W pewnym momencie znika bezpieczna granica, a zwykła rozrywka zamienia się w odpowiedzialność przed sądem. Podobne sprawy niestety będą się zdarzać coraz częściej.

Źródło: TVN24