Wirtualne urządzenia UTM Cyberoam dla platform VMware i Hyper-V

Cyberoam rozszerzył swoją ofertę o wirtualne urządzenia UTM. Wraz z wprowadzeniem nowych rozwiązań, Cyberoam zapewni przedsiębiorstwom wymagany poziom bezpieczeństwa sieci, niezależnie od tego, z jakiej infrastruktury korzystają: sprzętowej, wirtualnej lub mieszanej.

Cyberoam wprowadził wirtualne urządzenia UTM z myślą o firmach różnej wielkości, które chcą zarządzać bezpieczeństwem swojej sieci lub sieciami swoich klientów (MSSP). Pozwalają one na kontrolę infrastruktury bezpieczeństwa, wspierając platformy wirtualizacyjne VMware oraz Hyper-V. Wirtualne UTMy Cyberoam charakteryzują się prostą polityką licencjonowania, możliwością swobodnego przechodzenia do wyższych modeli i intuicyjną aktualizacją licencji. Ponadto, umożliwiają skalowanie infrastruktury sieciowej odpowiednio do potrzeb organizacji. Nowe rozwiązania Cyberoam umożliwiają centralne zarządzanie poprzez Cyberoam Central Console i raportowanie z wykorzystaniem Cyberoam iView.

Wirtualne maszyny UTM zabezpieczają sieci typu: “Office-in-a-Box" i BYOD, gdzie pracuje wiele urządzeń i systemów operacyjnych. Takie urządzenia, w szczególności będące prywatną własnością pracowników, najczęściej nie posiadające wystarczającego poziomu ochrony, zwiększają ryzyko pojawiania się zagrożeń w zwirtualizowanych sieciach. Odpowiedzią na to jest zastosowana technologia warstwy 8, opracowana przez Cyberoam, która pozwala na stworzenie indywidualnej polityki bezpieczeństwa dla konkretnych użytkowników lub wydzielonych grup, kontrolując dostęp do firmowych zasobów sieciowych.

Wirtualne UTMy zapewniają bezpieczeństwo wirtualnym centrom danych i umożliwiają wykorzystanie technologii warstwy 8 w przypadku konfiguracji typu "Office-in-a-box". Wspierają różne platformy wirtualizacji z możliwością prostego skalowania dla konfiguracji "Security-in-a-Box" w przypadku MSSP i dużych organizacji - mówi Hemal Patel, CEO Cyberoam. Model licencjonowania daje dużą elastyczność w alokowaniu wirtualnych CPU na potrzeby wirtualnych UTM Cyberoam. Dzięki wsparciu wielu platform wirtualizacyjnych i prostemu przechodzeniu do wyższych modeli wirtualnych UTMów, oferuje to organizacjom pełną kontrolę nad infrastrukturą bezpieczeństwa - dodaje.

Oficjalnym dystrybutorem rozwiązań Cyberoam w Polsce jest Softex Data S.A.

Informacje o urządzeniach Cyberoam można znaleźć na stronie: www.cyberoam.com.pl.

Wirtualne urządzenia UTM Cyberoam dla platform VMware i Hyper-V

CyberoamLogo