Wirtualny Administrator

KKI rozpoczyna udostępnianie polskim internautom nowej usługi zdalnego zarządzania serwerami - VirtAdm.

Krakowski Komercyjny Internet (KKI) rozpoczyna udostępnianie nowej usługi o nazwie Wirtualny Administrator - "VirtAdm". Jest to program do zdalnego zarządzania serwerami wirtualnymi. Według twórców będzie można go używać już po kilku minutach treningu. Wirtualny Administrator zastępuje bowiem całkowicie skomplikowane komendy systemu Unix prostym interfejsem graficznym, znanym z systemu Windows. Korzystanie z niego wymaga jedynie posiadania przeglądarki WWW oraz połączenia z Internetem.

Wirtualny Administrator zapewnia swobodę w administracji własnym serwerem z dowolnego miejsca na świecie. Umożliwia dodawanie lub usuwanie kont użytkowników, aliasów czy też list dyskusyjnych. Pozwala na ustawienie takich funkcji, jak blokada niechcianej poczty oraz przesyłanie powiadomienia o poczcie na telefon komórkowy. Istnieje także możliwość wglądu w logi serwera, co pozwala na kontrolę tego, co się dzieje na serwerze.

Jak zapewnia KKI program będzie rozwijany, zaś nowe wersje mają być automatycznie instalowane na wszystkich serwerach wirtualnych oraz dedykowanych klientach.

Więcej informacji: www.kki.pl/kki/virtadm/