Wirtualny Amsterdam sprzedany za 50 tysięcy dolarów!

Second Life znów zaskakuje. Właśnie zakończyła się największa w historii gry transakcja związana z handlem nieruchomościami. Popularne miasto Amsterdam, centrum rozrywki dla dorosłych, zostało sprzedane za 50 tysięcy dolarów amerykańskich!

Wirtualny Amsterdam sprzedany za 50 tysięcy dolarów!

Jak wysoką kwotę można zapłacić za wirtualne obiekty? Gra Second Life udowadnia, że bardzo wysoką. W ostatnich dniach zakończyła się jedna z najciekawszych aukcji, jakie kiedykolwiek pojawiły się na serwisie eBay.

Jej przedmiotem był popularny w SL obszar Amsterdam. Jest to szczegółowa, wirtualna rekonstrukcja stolicy Holandii. Jej twórcą w świecie gry jest awatar Stroker Serpentine (prawdziwe imię: Kevin Alderman), który odtworzył miasto z wysokiej jakości fotografii. O ogromnej popularności miejsca przesądziła znajdująca się w nim dzielnica czerwonych latarni, centrum wirtualnej rozrywki dla dorosłych.

Lokacja została wystawiona na serwisie eBay za 20 tysięcy dolarów, jednak jej cena szybko skoczyła w górę. Ostatecznie aukcja zakończyła się na kwocie 50 tysięcy dolarów. Niestety nie wiadomo kto kupił miasto.

Poprzedni właściciel, twórca lokacji, to jeden z najbardziej popularnych awatarów Second Life. Swój biznes w grze rozpoczął od sprzedaży okularów przeciwsłonecznych. Obecnie jest właścicielem dużej firmy zajmującej się w 90% przemysłem pornograficznym i rozrywką dla dorosłych. Zarobione pieniądze zamierza zainwestować w kolejny projekt. Oczywiście "adult only".