Wirtualny Sylwester!

Podczas tegorocznej nocy sylwestrowej w świecie The Sims Online odbyło się ponad 5000 wirtualnych przyjęć, w czasie których uczestnicy wymienili ponad pół miliona pocałunków!

Dane opublikowane przez EA obejmują cały dzień 31 grudnia 2002 więc lwia część uczestników wirtualnych przyjęć zdążyła jeszcze trafić na zabawy sylwestrowe w realnym świecie. Na pewno jednak znalazło się kilka tysięcy entuzjastów gry, którzy woleli wybrać wirtualne party niż prawdziwą zabawę na rzeczywistym przyjęciu.

The Sims Online, gra przeznaczona do wieloosobowej rozgrywki w Internecie jest w zasadzie symulacją realnego życia. Każdy nowy gracz, wkraczający w wirtualny świat The Sims zostaje obdarzony niewielką ilością gotówki, która ma ułatwić mu start w nowej rzeczywistości. Otrzymane pieniądze gracz może spożytkować na kupno ziemi, domu czy też rozkręcenie własnego biznesu. Gracze mogą też łączyć swe siły i wraz z innymi Simami wspólnie dążyć do osiągnięcia sukcesu w nowym alternatywnym życiu.

Głównym atutem gry jest jednak możliwość swobodnego działania, poznawania i przebywania w towarzystwie wybranych przez siebie Simów, którzy pod pikselową powłoką kryją prawdziwych ludzi. Każdy z uczestników rozgrywki, występuje pod postacią Sima, którą tworzy własnoręcznie wg swojego uznania. Mieszkańcy wirtualnego świata, mogą się porozumiewać za pomocą wiadomości tekstowych lub całej gamy różnorodnych animacji, w tym również namiętnych pocałunków, których w noc sylwestrową rozdali ponad pół miliona.