Wirtualny dysk od Microsoftu?

Koncern z Redmond planuje udostępnienie internautom wirtualnego dysku twardego - informuje serwis Vnunet.com. Nowa usługa - działająca w ramach platformy Windows Live - ma umożliwić użytkownikom bezpieczne przechowywanie ich najważniejszych danych.

Niestety, na razie informacje o nowym przedsięwzięciu Microsoftu są bardzo skąpe. Wiadomo jedynie, że usługa najprawdopodobniej będzie nazywać się Microsoft Live Drive i że ma ona konkurować z przygotowywanym przez Google systemem GDrive (operator wyszukiwarki oficjalnie nie potwierdził, że pracuje nad takim projektem, jednak informacje na ten temat wyciekły niedawno z firmy).

Z nieoficjalnych informacji, zdobytych przez dziennikarzy Vnunet.com, wynika, że usługa Microsoftu promowana będzie jako miejsce bezpiecznego składowania najcenniejszych danych - dokumentów, zdjęć czy filmów użytkownika. Nie wiadomo na razie, jakiej pojemności mogą być wirtualne dyski Microsoftu.

Warto przypomnieć, że w ramach platformy Windows Live Microsoft planuje udostępnić cały pakiet usług - m.in. Windows Live Messenger, Windows Live Mail oraz Windows One Care Live. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.live.com.