Wirtualny komputer

VirtualBox 1.3.8 to łatwy sposób na stworzenie wirtualnej maszyny w systemie Windows jak i Linux. Duże możliwości oraz łatwa konfiguracja to główne zalety programu.

Narzędzie pozwala na stworzenie wielu wirtualnych maszyn opartych na architekturze x86. Posiada dobrze zaprojektowany interfejs graficzny, jednak może być w pełni obsługiwane poprzez wewnętrzną konsolę. Wirtualny kontroler USB, inicjator iSCSI oraz wsparcie dla RDP (Remote Desktop Protocol) to tylko niektóre z przydatnych funkcji tej aplikacji.

Program może być wzbogacony o Guest Additions, dodatki zwiększające komfort pracy z wirtualną maszyną. Dobrym przykładem może być funkcja integracji kursora. Dzięki niej nie potrzebne jest przechodzenie między oknem VirtualBox, a interfejsem systemu głównego (na którym działa wirtualna maszyna). Dużym plusem jest obsługa "shared folders", czyli udostępnionych katalogów wymiany danych. Zawarte w nich pliki są ogólnodostępne dla systemu macierzystego i zainstalowanego na wirtualnej maszynie.

Pobierz plik dla Linux lub Windows

Aplikacja posiada pełną dokumentację w postaci XML. Dostępna jest ona na stronie producenta.