Wirtualny napęd do potęgi 7

Ukazała się kolejna wersja emulatora napędu optycznego - VirtualCD 7.0.0.0. Dzięki niemu nie trzeba mieć oryginalnego nośnika do korzystania z programów, filmów, gier, danych, itp. Aplikacja w nowym wydaniu posiada wiele ciekawych funkcji - pełną obsługę standardu ISO, kopiowanie DVD w trybie 1:1, konwersję formatów plików (również do formatu Nero) oraz zawiera wiele usprawnień.

Aplikacja umożliwia nagranie zawartości płyty CD/DVD (z danymi lub audio) na twardy dysk (tworzy specjalny, skompresowany plik obrazu płyty) i emuluje dodatkowy napęd. Dzięki temu można korzystać z danych zapisanych na płycie bez oryginalnego nośnika. Aplikacja umożliwia dostęp do 23 wirtualnych płyt jednocześnie. Można korzystać z wirtualnych napędów przez sieć lokalną, a dane zapisane na dysku są dostępne o wiele szybciej (porównywalnie z napędem CD-ROM x200).

W nowej wersji wprowadzono kilka nowości:

- rozszerzone funkcje nagrywania;

- tryb "Automatic Mode";

- możliwość dostosowania widoku CD;

- kompleksowa obsługa ISO;

- ulepszono uaktualnianie programu przez Internet;

- rozszerzone funkcje katalogowania;

- równoczesny dostęp do wirtualnego napędu z kilku komputerów.

Szczegółowy spis nowości oraz porównanie wersji 7 do poprzednich wydań programu można znaleźć tutaj. Program w pełnej wersji kosztuje 39,95 Euro. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Zobacz również