Wirtualny pulpit Windows

Chimera Virtual Desktop PRO

Wirtualny pulpit Windows

Stwórz dziewięć odrębnych ekranów, które pozwolą znacznie zwiększyć powierzchnię roboczą na ekranie komputera. Dzięki zakładkom, klawiszom skrótu, gestom myszy i technologii "przeciągnij-upuść" możesz przełączać się pomiędzy różnymi oknami i dużo lepiej zarządzać swoim elektronicznym biurkiem.

Każda aplikacja może być przeniesiona z jednego obszaru do innego, a domyślne ustawienia przypisują poszczególnym programom, w którym miejscu mają się pokazać.

Każdy ekran może być dostosowany do upodobań użytkownika (tapeta, ikony na pasku szybkiego uruchamiania, ikony pulpitu, rozdzielczość, odświeżanie, itd.)

MyDesktopToolbox

Wirtualny pulpit Windows

Aplikacja "zwiększy" powierzchnię monitora poprzez dynamiczne tworzenie kolejnych wirtualnych pulpitów. Można organizować programy, okna a także dokumenty w kategorie pojawiające się w różnych oknach. Oczywiście dostępne są również funkcje personalizacji ustawień pulpitu dla każdego ekranu. Program nie narzuca limitu w tworzeniu pulpitów, choć warto zachować rozsądek ze względu na "pożeranie" przez każdy ekran zasobów sprzętowych. Jednym słowem - im lepszy procesor i więcej pamięci - tym więcej pulpitów można uruchomić.

Dzięki opcjom konfiguracyjnym możliwe jest ustawienie pulpitu jako "zawsze na wierzchu" lub "autoukrywanie". W każdej chwili (w zależności od potrzeb) można szybko dodać nowy ekran lub usunąć już niepotrzebny. Jeżeli na ekranie jest uruchomiona jakaś aplikacja, to MyDesktopToolbox najpierw zapyta, czy nie jest ona potrzebna. Niestety obsługa pulpitów odbywa się za pomocą dodatkowego paska narzędziowego, co nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem i zdecydowanie ustępuje np. klawiszom skrótu. Program nie wymaga instalacji.

Multi User Desktop

Wirtualny pulpit Windows

Poprawiający pracę w biurze lub w domu program do zarządzania wirtualnymi pulpitami na wzór Linuksa. Do jego funkcji można zaliczyć niezależność każdego ekranu (dowolność w ustawianiu ikon, tapet, rozdzielczości), konfigurację Autostartu dla każdego pulpitu, możliwość zabezpieczenia hasłem, wbudowanego menedżer profili, automatycznie przełączanie po upływie określonego czasu, obsługę zdalnych pulpitów (VNC/RFB oraz RDP), przywracanie ustawień ekranów, brak limitu tworzonych pulpitów, darmowe dodatki (m.in. tapety) i aktualizacje.

Przełączanie pomiędzy pulpitami jest bardzo szybkie, dzięki klawiszom skrótu. Rownież dodawanie nowych ekranów lub ich edycja nie nastręcza większych problemów. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość przypisania pojedynczego klawisza do wywoływania pulpitów (np. F1, F2, F3, itd...)

Zobacz jak odmienić Windows

W materiale Odmień swój pulpit! przedstawiliśmy kilka programów umożliwiających całkowitą zmianę Twojego środowiska pracy - już nigdy więcej nie będzie wiało nudą z ekranu komputera! Jeżeli nie możesz odnaleźć się w gąszczu okienek, ikonek i pasków narzędzi, programy te pozwolą Ci zaprowadzić porządek w codziennej pracy. Więcej programów związanych z modyfikacjami pulpitu znajdziesz w dziale Pliki Pulpity i wygaszacze

Virtual Desk

Wirtualny pulpit Windows

Menedżer wirtualnych pulpitów umożliwiający korzystanie z wielu ekranów systemowych na jednym monitorze. Przełączanie pomiędzy nimi jest bardzo łatwe, dzięki klawiszom skrótu lub miniaturkom reprezentującym poszczególne ekrany. Każdy pulpit posiada osobną konfigurację, dzięki czemu można zarządzać programami uruchamianymi wraz z ekranem, dostosować ich wygląd za pomocą skórek, tapety, ikon, wygaszacza, itp. Kreator pozwala krok po kroku skonfigurować program do własnych potrzeb, a pomoc na stronie producenta pozwala na dokładny wgląd do dokumentacji programu. Zaletą aplikacji jest bezproblemowe działanie na starszych komputerach.

Transparent Window Manager

Wirtualny pulpit Windows

Narzędzie pomaga w zarządzaniu oknami otwartymi na pulpicie Windows. Użytkownik może zaprogramować pozostawienie "na wierzchu" konkretnej aplikacji, dzięki czemu użytkownicy niewielkich monitorów mogą teoretycznie zwiększyć obszar roboczy. Zaawansowani użytkownicy korzystający z dużej liczby aplikacji jednocześnie mogą minimalizować wybrane programy do paska systemowego i mieć stamtąd do nich szybki dostęp.